Zumba

Adana Zumba, Latin danslarından ilham alan; koreografilerini fitness ve dansın kombinasyonu ile oluşan bir egzersiz türüdür. Zumba, Alberto Perez tarafında 1990’lı yıllarda keşfedilmiştir. Önceleri tanınırlığı az olsa da zamanla giderek daha çok tanınır hale gelmiş ve günümüzde birçok farklı şarkı ile büyük kitlelere ulaşır hale gelmiştir.

Adana Zumba bir eğitmen eşliğinde grup olarak yapılmaktadır. Adana zumba birçok dans türünü kendi içinde barındırır. Bu dansların arasında Salsa, samba, bachata ve çaça gibi önemli dans türleri bulunmaktadır.

Zumbada kalori yakımı süreye, yaşa, cinsiyete, dans türüne göre değişiklik gösterse de 1 saatlik bir Zumba seansı baz alındığında yaklaşık olarak 300-600 kalori arası yakım gerçekleşmektedir.

Zumbada bir yaş sınırlaması yoktur. Temel anlamda dansın ve ritmin egzersizlerle iç içe geçtiği bir eğitim türü olduğu için her yaşa uygun olarak uyarlanabilmektedir.

Adana zumba özünde Latin danslarını barındıran; kareografilerinde fitness ve birleşimini kullanan bir egzersiz türüdür. Zumba Alberto Perez tarafında 1990’lı yıllarda geliştirilmiştir. Önceleri  az biliniyor da olsada zamanla giderek daha çok tanınır hale gelmiş ve şu anda birçok farklı şarkı ve kareografi ile büyük kitlelere ulaşır hale gelmiştir. 

Zumba eğitmen gözetiminde yapılan bir grup egzersizidir. Adana zumba latin danslarının bir çok türünü kendi içinde barındırmaktadır.

En çok merak edilenlerden biri zumbada kalori yakımıdır. Kalori yakımı egzersizin süresine, egzersizi yapanların yaşına, cinsiyete, dans türüne yani kareografilere göre değişiklik gösterir. Ortalama 1 saatlik bir Zumba seansında yaklaşık olarak 300-600 kalori arası yakım gerçekleşmektedir. 

Adana zumba kursu, Zumbada bir yaş sınırlaması yoktur her yaştaki birey bu eğlenceli egzersize katılabilir. Sizleri bu eğlenceli seansta yer almanız için La Noche Fithall’e bekliyoruz.

Adana zumba eğitimi, latin danslarından ilham alarak fitness ve dansın kombinasyonu ile harika bir egzersiz türü haline gelen zumba günümüzde zayıflamak ve forma girmek isteyen pek çok kişinin tercih ettiği özel spor türlerinden birisidir. 1990’lı yıllarda ilk olarak keşfedilen ve ardından her geçen yıl daha fazla kitle ile buluşarak popülerliğini koruyan Zumba, günümüzde farklı şarkı ve kareografilerle daha geniş kitleleri de etkilemeyi başarmıştır. Zumba genç yaşlı herkesin yapabileceği bir spor türüdür. Bu yüzden zumba yaparken kalori yakımı yaşa, kiloya, cinsiyete göre değişmektedir. Ancak ortalama bir değer vermek gerekirse 1 saatlik ortalama bir zumba seansı sonrasında 300 ila 600 kalori arasında bir harcama olduğu gözlemlenmiştir.


Eğitim Videosu

Adana Zumba