Yoga Eğitimi

Adana yoga eğitimi hindistanda ortaya çıkan fiziksel ve ruhsal birlikteliği baz alan meditatif bir uygulamadır. Yoga’da birey yeri geldiğinde dinlendirici bir müzik eşliğinde, yeri geldiğinde sakin ve sessiz bir ortamda çeşitli hareketler ve meditasyonlar uygulayarak zihinsel ve ruhsal huzuru bulmaya odaklanır. Görüntüde fiziksel hareketlerle yapılıyor görünsede kişinin fiziğinden çok zihinsel ve ruhsal iyileşmeye odaklanılır. Yoga felsefesini benimsemiş kişilere Yogi yada Yogini adı verilir. Adana yoga kursu ile huzura kavuşacaksınız. Spor salonu Adana La Noche Fithall olarak yoga eğitimi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yoga toplamda 8 basamaktan oluşmaktadır. Bu 8 basamak:

Yama (Beş "geri çekilme"): Zarar vermeme, doğruluk, çalmama, tensel zevkleri kontrol etme, istifçilik yapmama

Niyama (Beş "gözlem"): Arı olma, halinden memnun olma, ateşli istek, okuma, hatırlama

Asana: kelime anlamı "oturma yeri", Patanjali'nin Yoga Sutra'larında meditasyonda kullanılan oturma duruşunu ifade etmektedir.

Pranayama ("Nefesi askıya alma"): Prāna, nefes, "āyāma", durdurmak demektir. Ayrıca, yaşam gücünün kontrolü olarak da yorumlanabilir.

Pratyahara ("Tecrit"): Dış nesnelerden duyu organlarını geri çekmedir.

Dharana ("Konsantrasyon"): Dikkati tek bir nesne üzerine odaklamadır.

Dhyana ("Meditasyon"): Meditasyon nesnesinin doğası üzerine yoğun tefekkürdür.

Samādhi ("Özgürleşme"): Meditasyon nesnesi ile şuurun birleşmesidir.

Adana yoga kursu ile fiziksel ve ruhsal olarak tüm bedenin zinde olmasını sağlayan ve en önemlisi sizi dinlendiren, rahatlatan ve daha sağlıklı düşünmenizi sağlayan Adana yoga eğitimi alanında uzman ve deneyimli antrenörler ile sizlerin yaşam kalitesini arttırmak için yapılmaktadır. Adana yoga eğitimi Hindistan’da ortaya çıkan ve her geçen yıl daha fazla kitle tarafından bilinerek uygulanan bir meditasyon yöntemidir. Fiziksel hareketlerin yanı sıra kişinin ruhsal olarak daha iyi bir konuma gelmesi amaçlanır. Yoga bir felsefedir ve bu felsefeyi benimseyen ve hayatının vazgeçilmezi haline getiren kişilere ise Yogi ya da Yogini ismi verilmektedir. Yoga günlük yaşamı daha dingin ve çok daha anlamlı kılmak için uygulanır.

Eğitim Videosu

Adana Yoga Eğitimi