Spinning

Adana Spinning, spinning müzik ve hareketlerin kombinasyonu ile grup halinde yapılan iç mekan bisiklet egzersizidir. Amaç alt bedeni çalıştırarak Akciğer kapasitesini arttırmaktır. Yoğunluk ve tempo antrenör eşliğinde belirlenir. Eklemlere herhangi bir yük bindirmediğinden herkes için yapılabilir bir spordur. Adana spinning spor salonunlarında yapılan egzersizlerden biridir.

Spinningte tek sınır kişinin kendisidir bundan dolayı belirli bir yaş aralığı olmadan herkes bu egzersizi yapabilir. Adana spor salonu La Noche Fithall olarak müziğin ritmi ile performansınızı arttırın.

Adana spinning kapalı ortamda bisikletin kullanıldığı müzik ve hareketlerin kombinasyonu ile oluşturulan bir egzersiz bütünüdür.  Amaç alt ekstremiteyi çalıştırarak Akciğer volüm kapasitesini arttırmaktır. Antrenanın yoğunluğu, şiddeti ve temposu antrenör eşliğinde belirlenir. Eklemlere bir yük bindirmez. Her yaştaki kişinin bisiklete binebildiği düşünüldüğünde tüm yaş gruplarının eğlenerek yapacağı bir spordur. Adana spinning ile hem eğlenip hemde zayıflayabilirsiniz.

Bir Spinning seansı ortalama 30 ila 60 dk arası sürer. Egzersiz programına ve koreografiye göre yaklaşık olarak 700 kalori yakılır. Kalori yakımı baz alındığında spinning kilo vermede tercih edilen sporlar arasındadır.  Kalori yakımı baz alındığında spinning kilo vermede oldukça işe yaramaktadır.

Adana Spinning, müzik yaşamımızın her yerinde mevcuttur. Spor yaparken bize ilham veren ve daha iyi odaklanmamızı sağlayan müzik türleri her zaman sporun en önemli parçası olmuştur. Bu doğrultuda Spinning müzik eşliğinde yapılan ve bisiklet egzersizi olarak bilinir. Hareketli bir şekilde alt bedeni çalıştırarak akciğer kapasitesini arttırmaya yönelik olarak doğru şekilde yapılan bir egzersizdir. Bu sporun doğru şekilde yapılması için en temel şartlardan birisi doğru yerde ve doğru ekipmanlar ile doğru antrenör eşliğinde yapılmasıdır. Bu yüzden la noche fithall ile sizlere ihtiyacınız olan eğitimi en doğru şekilde sunmak için varız. Adana spinning olarak bizler sizlerin gerek bedensel gerekse ruhsal iyileşmenizi sağlamak için çalışmaktayız.


Eğitim Videosu

Adana Spinning