Oryantal

Adana Oryantal dans veya göbek dansı geleneksel bir Orta Doğu dansıdır. Batı'da daha çok belly dance (göbek dansı) olarak bilinirken, Yunanistan ve Balkanlar'da çiftetelli olarak bilinir. Kadın dansçılara dansöz, erkeklere ise dansör denir.

Adana oryantal dans kursu ile oryantal dansı kadın vücudunun özelliklerine göre tasarlanmıştır.[kaynak belirtilmeli] Karın kaslarıyla, kalça hareketleriyle, göğüs hareketleriyle en iyi kadın vücuduna uygundur.[kaynak belirtilmeli] Toprağa değen yalın ayaklarla, sıkı ve katı bir danstır. İnsan vücudunun akıcı, pürüzsüz, kompleks ve etkileyici hareketleri, çalkalama ve dalgalanma hareketlerinin çeşitliliği ile dansın karakteri ortaya çıkar. Doğu dansları, batının adıma dayalı danslarından farklı olarak kasların hareketine dayalı danslardır. Dolayısıyla adımlar çok narindir ve asla zıplama olmaz, toprakla olan temas daima korunur.

Adana Oryantal dans eğitimi ile geleneksel bir orta doğu dansı olarak bilinen Oryantal, La Noche fithall ekibi ile farklı bir kareografiye ve bambaşka bir dans modeline kavuşmuştur. Bizler Adana oryantal eğitim merkezi olarak sizlerin öğrenme arzularına en iyi şekilde cevap vermek için çalışan bir ekibiz. Eğitim ile aşılamayacak engel ve elde edemeyeceğiniz bilgi yoktur. Bu yüzden doğru eğitimi doğru yerde almak önemlidir. Bizler geçmişten gelen deneyim ve hizmet anlayışı ile en profesyonel hocalarımız eşliğinde sizlerin ihtiyacı olan hizmetleri kısa süre içinde sunmak için çalışmaktayız. Doğru ve benzersiz bir hizmet anlayışı ile size daima en iyi hizmeti sunmak için çalışırken aynı zamanda farklı figürleri de sizin için aktarmaktayız. Oryantal dalgalanma, akıcı, prüzsüz ve çalkalanma gibi pek çok farklı hareketi içinde bulundurur.


Eğitim Videosu

Adana Oryantal