Latin Dansları Eğitimi

Adana latin dansları eğitimi, salon dansı ve halk dansı olarak yapılan, Porto Riko ve Küba başta olmak üzere Latin Amerika ülkelerinden çıkan ve dünyaya yayılmış olan dansların hepsini birden ifade eder. Adana lantin dans kursu önde gelen Latin kökenli salon dansları ça ça, rumba, merenque, tumba, bachata, bomba, plena, paso, doble ve bolerodur. Salsa ise Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletindeki Spanish Harlem bölgesinde yaşayan Latin Amerika kökenli insanlar arasında ortaya çıkmış bir danstır. Ancak her ne kadar ABD kökenli de olsa salsa stil olarak bir Latin dansıdır. Bazı Latin dansları örnekleri:


Çaça:Neşeli Küba esintilerinden ilham almış olan Ça Ça dansı, tıpkı Küba gibi çok renkli ve eğlenceli bir ruha sahip. Eşli bir dans olan Ça Ça dansının ismi ise dans esnasında hızlı ayak hareketleri sonucu ortaya çıkan topuk seslerinden geliyor.

Mambo: Birçok dansın doğduğu kaynak olan Küba, mambonun da ana yurdu. Daha çok Haitililerin yaşadığı bir bölgede gelişen mambo, altın çağını 1943 yılında, Perez Prado’nun Havana’da ünlü bir gece kulübünde sergilediği danstan sonra yaşamıştır. Daha sonra Amerika’ya, özellikle de New York’a sıçrayan mambo çılgınlığı, içerdiği zor ve tehlikeli akrobatik hareketlerden bir nebze arındırılarak sunulmaya başlanmış.

Salsa: 1900’lerin başına kadar dayanan uzun bir tarihi var salsanın. Doğu Küba’dan doğup Portoriko, Brezilya ve İspanya’ya kadar yayılan salsa, farklı coğrafyalarda farklı şekillerde gelişiyor. Bu yüzden de tek tip salsa dansının olduğunu söylemek zor. Asıl popülerliğini 70’li yıllarda kazanan salsa, 80’li yıllara doğru daha romantik ve yumuşak bir tarz kazanıyor.

Rumba: Ça Ça dansıyla aynı ailede yer alan rumba, daha agresif ve tutkulu bir ruha sahip. Ayrıca çok daha ağır hareketleri var. Kalp atışını andıran ritmiyle en zor Latin danslarından biridir aslında rumba. Kökeni Afrika ve İspanya’ya dayanmasına rağmen Kübalıların da kendilerine has bir rumba tarzı vardır.

Samba: Akıllara Rio Karnavalı’ndaki coşkulu, ritim dolu sahneleri getiren samba, tahmin edeceğiniz üzere Brezilya kökenli bir dans türü. 19. yüzyıldan beri var olan samba, en eski Latin danslarından bir tanesi. Ayrıca kültürden kültüre değişen birden fazla da türü var. Genellikle grup halinde yapılan bu dans kalabalıkken çok daha coşkulu görünür.

La Noche Fithall 15 yıllık dans geçmişi ile latin danslarında adını duyurmaya devam ediyor. 

Adana Latin dans kursu olarak en başlıca olanları Porto Riko ve Küba başta olarak bilinen Latin dansları pek çok farklı Latin Amerika ülkelerinden çıkmış özel dans kareografileridir. Çaça, mambo, salsa, rumba, samba gibi farklı dans türleri ile sizlere daima profesyonel hizmet sunmak için çalışan La Noche Fithall bünyesinde bulunan antrenörleri ile fark yaratmaktadır. Adana bölgesinde en iyiler arasında yerini alan La noche fithall sizlere Latin dansları konusunda üstün hizmet sunmak için çalışmaktadır. Pek çok farklı dans türü ve 15 yıllık sektör deneyimiyle sizlere daima üstün hizmet anlayışı çerçevesinde hizmet sunan firmamız ihtiyacınıza uygun dansları sizler için özel olarak sunmaktadır.

Eğitim Videosu

Adana Latin Dansları Eğitimi