Hiit Cardio

Adana Hiit Cardio, yapılan çalışmalar hem dayanıklılığı arttıran egzersizlerin hem de kardiyoyu içine dâhil eden yüksek yoğunluklu interval özellikler içeren antrenmanların (HIIT) oldukça etkili olduklarını doğrulamaktadır. HIIT, kısa sürede tüm kuvvetinizle yapılan antrenmanlar sonrasında kısa bir dinlenme süresinin (bazen aktif dinlenme de olabilir) verildiği bir antrenman protokolüdür.,

HIIT bir çok etkisi olan yoğun bir antrenmandır. Metabolizma hızı artar, kas kütlesinde artış olur ve antrenmanın şiddetine göre kas oranınızı korur. Tüm bunların yanında antrenman sırasında ve sonrasında meydana gelen yüksek kalori yakımıda diğer bir faydasıdır.

HIIT antrenmanı uzun süreli kardiyo yapmanın sağlayacağı faydaları çok daha kısa sürede verir. 

HIIT yüksek yoğunluk, yüksek şiddet ve inmesine izin verilmeyen yüksek nabız içerdiği ile çok daha hızlı ve fazla kalori yakımı sağlar. 

Araştırmalar HIIT sonrası 24 saat boyunca vücudun %450 daha fazla büyüme hormonu (hGH) ürettiğini ortaya koymuştur. Vücudunuz daha fazla yağ yakarken kas kütlesinde artışı desteklediğini göstermiştir.

Tüm spor dallarındaki temel amaç daha iyi bir yaşam standardı yakalamanızı sağlamaktır. Böylece yaptığınız spor faaliyetleri ile vücudunuzu çok daha zinde ve çok daha stresiz bir şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Adana Hiit Cardio spor merkezi olarak bizler Adana’da hizmet etmekte ve sizlerin spor ihtiyaçlarına profesyonel ekibimiz ile en iyi şekilde çözüm üretmekteyiz. Yoğun bir antrenmana sahip olan Hiit cardio sizlerin yeni kas yapımınıza olanak tanırken aynı zamanda yoğun efor harcayacağınız için metobolizmayı da çalıştırır. Kas kütlelerinde artış yapar ve kas oranınızı da korur. Yüksek kalori harcama konusunda etkili olan bir spor olarak günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.


Eğitim Videosu

Adana Hiit Cardio