Gluteus Maximus

Adana gluteus maximus yani kalça kasları hem sedanter (spor yapmayan) hemde sporcular için büyük önem taşımaktadır. Bu kas grubuna çok önem verilmediği zaman (heleki kişinin çalıştığı iş sektörü vücudu zorlayan hareketleride içeriyorsa) pelvis bölgesinde ön tarafa eğilme, karın bölgesinde sarkıklık ve kalçanın dışa doğru çıkması gibi sorunlar baş gösterebilir. Günümüzde birçok iş sektörünün masa başı olduğu ve iş saatlerinin büyük çoğunluğunun oturarak yapıldığı günümüzde kalça kaslarının kuvvetlendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Adana gluteus maximus ile sarkıklık probleminizi en iyi şekilde giderebilirsiniz. Adana'daki spor salonları için en iyi eğitimleri alın!

Gluteus maximus kalça kası bir çok sporcu tarafından ihmal ediksede aslında bel ağrılarının ve bel sorunlarının azalmasında kalça kası büyük önem taşır. Sadece güzel bir görüntü için değil doğru bir duruş, sağlıklı bir bel bölgesi içinde bu kas grubu üzerinde dikkatle durmak gerekir.  

Birçok kalça kası egzersizi bulunsada başlıcaları: squat, hip thrust, walking lunge, glute kickback, step up, hip bridge egzersizlerini verebiliriz.

Adana gluteus maximus ile kalça kaslarını şekle sokmak ve yeniden yapılandırmak için önemli olan Gluteus Maximus sizler için farklı bir spor programı sunuyor. Adana Gluteus Maximus eğitimi ile sizler de artık hayalini kurduğunuz o güzel kalçalara sahip olabilirsiniz. Bu kas türü vücudumuz için ve iskelet sisteminin duruşu açısından büyük önem taşımaktadır. Eğer bu kas grubu yeterli şekilde çalıştırılmazsa ortaya ciddi sorunlar çıkacaktır. Bu yüzden ağır işlerle ilgilenen kişiler için Gluteus Maximus yapmak zorunluluktur. Pek çok iş sektöründe masa başında iş yapıldığı için kalça kaslarının güçlü olması büyük önem taşımaktadır. Kalça kaslarının sağlam olması hem iskelet sistemi açısından oldukça etkilidir hem de estetik bir görünüm kazandırır.


Eğitim Videosu

Adana Gluteus Maximus