Crossfit

Adana Crossfit, Amerika’da Grek Glassman tarafından geliştirilmiştir. 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini destekler. Hızlı ve yoğun güç kazanımı sağlarken, sürekli değişen yüksek yoğunluklu ile kondüsyonda hızlı bir artış olur. Temel jimnastik hareketleri, olimpik düzeydeki halter hareketleri ve kondisyonel egzersizleri içerisinde barındıran Adana crossfit sporcuların yoğun bir talebi ile karşılaşmaktadır.. Bu 10 temel fiziksel özellik ise vücut kontrolü, denge, çeviklik, koordinasyon, hız, patlayıcı kuvvet, esneklik, güç, iş yapabilme kapasitesi ve dayanıklılıktır. Spor salonu Adana La Noche Fithall sizlere Crossfit eğitiminde doğru adrestesiniz.

Adana Crossfit eğitimini bir antrenör gözeteminde ve doğru ağırlıklar kullanmak şartı ile crossfiti herkes yapabilir. Burada önemli olan kişinin kendi kapasitesini bilerek aşırıya kaçmadan çalışmasıdır çünkü aksi bir durumda sakatlıklara açık bir spor dalıdır. Crossfit antrenmanlarında kürek makinaları, jimnastik halkaları, barfiks demirleri, tırmanış halatları, kızaklar, balyozlar, traktör lastikleri, kettlebell, dumbbell, sağlık topu ve halter kullanılmaktadır. 

Adana Crossfit La Noche Fithall tarafındans sizlere alanında uzman antrenörler tarafından sağlanan özel sporlar ile vücudunuzu çok daha zinde hissedebilirsiniz. Crossfit ile çok daha fazla güçlü hissederek kondüsyon kazanabilir vücut kontrolü ve denge kontrolü, çeviklik, hız, patlayıcı kuvvet, esneklik, iş yapabilme kapasitesi ile dayanıklılık konusunda vücudunuzu çok daha iyi bir konuma geldiğinizi hissedebilirsiniz. Crossfiti pek çok kişi doğru ekipmanlar ile birlikte yapabilir. Eğer ihtiyacınız olan şey doğru bir antrenman ise sizlere La noche fithall olarak ihtiyacınız olan tüm hizmeti sunmaya ve deneyimli antrenörlerimiz ile hizmet sunmaya hazırız. Sizler de doğru ağırlıklar kullanarak Crossfit yapabilir ve dayanıklılık kazanabilir. Bu sporu yaparken en temel kriterlerden birisi de kişinin kendi kapasitesine uygun şekilde çalışma yürütmesidir.


Eğitim Videosu

Adana Crossfit